do kasy suma: 0,00 zł
Promocje
Nevia wózek spacerowy
Nevia wózek spacerowy
849,00 zł 799,00 zł
Lanza wózek spacerowy lekki
Lanza wózek spacerowy lekki
686,00 zł 480,00 zł
Fotelik obrotowy 0-18 kg Millo Grey OUTLET
Fotelik obrotowy 0-18 kg Millo Grey OUTLET
470,00 zł 329,00 zł
szt.
Fotelik obrotowy 0-18 kg Millo Red OUTLET
Fotelik obrotowy 0-18 kg Millo Red OUTLET
470,00 zł 329,00 zł
szt.

Czy foteliki dziecięce nadają się do spania?

Czy foteliki dziecięce nadają się do spania?

Będąc rodzicem dużo podróżującym samochodem warto wiedzieć, że obowiązek przewożenia dziecka w foteliku obowiązuje od urodzenia do osiągnięcia 150cm. Decydując się na zakup konkretnego egzemplarza warto zwrócić uwagę nie tylko na homologację – certyfikaty bezpieczeństwa i grupę wagową, ale i na obecność funkcji spania. Dzieci podczas nawet bardzo krótkich wycieczek samochodowych uwielbiają łapać drzemki. Przyjemne kołysanie i towarzyszący jeździe delikatny szum sprawiają, że szybko zmaga je sen. Niestety nie każdy fotelik dziecięcy jest przeznaczony również do spania.

Co wyróżnia foteliki z funkcją spania?

Foteliki samochodowe z funkcją spania posiadają dodatkowy mechanizm, który umożliwia odchylenie oparcia z zachowaniem wszystkich niezbędnych aspektów bezpieczeństwa. Dzięki temu dziecko może spokojnie drzemać podczas podróży, a rodzic nie musi się obawiać, że pozycja malucha jest nieprawidłowa.

Wszystkie foteliki będące w grupie wagowej ,,0’’ (0-13kg) umożliwiają umieszczenie maluszka w jednej pozycji – leżącej. Jednocześnie takie ułożenie doskonale wspiera plecy i główkę niemowlaka i gwarantuje mu pełną wygodę. Taki fotelik należy umocować tyłem do kierunku jazdy.

W grupie wagowej ,,1’’ (9-18kg) foteliki przeznaczone są dla troszeczkę starszych dzieci – około rocznych i są ustawione przodem do kierunku jazdy. Oparcie jest odchylane do tyłu, a przód do góry. Takie ułożenie imituje kołyskę, w której dziecku bardzo łatwo i przyjemnie się zasypia.

W kolejnych grupach wagowych ,,2’’ i ,,3’’ (15-36kg) fotelik również jest ustawiony przodem do kierunku jazdy, a funkcja spania może być regulowana przez zagłówek lub przez odchylenie oparcia. Mały pasażer jest zabezpieczany pasami samochodowymi, ponieważ tego typu foteliki nie posiadają pasów wewnętrznych.

Istnieją także nietypowe rozmiary fotelików, o szerszych zakresach wagowych (0-18kg, 0-25kg, 0-36kg), które również posiadają funkcję spania.

Zadając sobie pytanie ,,czy warto kupić fotelik z funkcją spania?” odpowiedź brzmi – TAK. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawi komfort jazdy maluszka, pozwalając mu na spokojny i bezpieczny sen nawet podczas długiej podróży samochodem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl